Resultat

Herrar  |  DAMER

Resultat Final - Herrar

HemmalagBortalagResultat
Glimeus/Åkesson (Ystad)Nilsson/Lönnborn (Skurup)6-3, 6-1

Resultat Semifinaler - Herrar

HemmalagBortalagResultat
Glimeus/Åkesson (Ystad)Hindborg/Wiklund (Ystad)6-2, 4-6, 6-3
Emilsson/Eklund (Skurup)Nilsson/Lönnborn (Skurup)4-6, 6-7

Resultat Final Plate - Herrar

HemmalagBortalagResultat
Håkansson/Almholt (Ystad)Andersson/Stoltz (Ystad)4-6, 7-6, 7-6

Resultat Semifinaler Plate - Herrar

HemmalagBortalagResultat
Rasmussen/Andersson (Ystad)Håkansson/Almholt (Ystad)6-2, 4-6, 6-7
Modin/Bodeborn (Ystad)Andersson/Stoltz (Ystad)2-6, 3-6

Resultat kvartsfinaler - Herrar

HemmalagBortalagResultat
Emilsson/Eklund (Skurup)Olsson/Nilsson (Simrishamn)
2-6, 6-2, 3-6
Nilsson/Birgersson (Sjöbo)Glimeus/Åkesson (Ystad)
6-7, 5-7
Fossen/Andreassen (Ystad)Nilsson/Lönnborn (Skurup)4-6, 3-6
Wall/Thun (Ystad)Hindborg/Wiklund (Ystad)1-6, 4-6

Resultat kvartsfinaler Plate - Herrar

HemmalagBortalagResultat
Nilsson/Persson (Sjöbo)Rasmussen/Andersson (Ystad)2-6, 2-6
Andersson/Andersson (Sjöbo)Modin/Bodeborn (Ystad)6-3, 0-6, 5-5
Match bruten. WO pga skada. Modin/Bodeborn vidare.
Andersson/Stoltz (Ystad)Johansson/Andersson (Tomelilla)6-2, 6-0
Andersson/Nebrelius (Ystad)Håkansson/Almholt (Ystad)WO - Håkansson/Almholt vidare

Resultat omgång 3 - Herrar

HemmalagBortalagResultat
Nilsson/Lönnborn (Skurup)Nilsson/Håkansson (Tomelilla)6-1, 6-0
Nilsson/Birgersson (Sjöbo)McManus/Ganstrand (Ystad)4-6, 6-4, 6-4
Björkegren/Malmström (Ystad)Wall/Thun (Ystad)6-4, 1-6, 1-6
Glimeus/Åkesson (Ystad)Åkesson/Olofsson (Ystad)6-1, 6,1
Emilsson/Eklund (Skurup)Persson/Thomsen (Ystad)3-6, 6-3, 6-1
Olsson/Nilsson (Simrishamn)Laakso/Nilsson (Ystad)6-1 6-1
Ryderling/Bjurnemark (Ystad) Hindborg/Wiklund (Ystad)3-6, 1-6
Persson/Malmqvist (Ystad)
Fossen/Andreassen (Ystad)5-7, 6-7 (6-8 i tie)

Resultat Plate omgång 2 - Herrar

HemmalagBortalagResultat
Andersson/Björk Nilsson (Ystad)Andersson/Nebrelius (Ystad)1-6, 1-6
Andersson/Stoltz (Ystad)Kleman/Kleman (Ystad)4-6, 6-4, 5-4
Andersson/Nordahl (Ystad)Rasmussen/Andersson (Ystad)4-6, 2-6
Hansson/Nilsson (Ystad)Nilsson/Persson (Sjöbo)2-6, 1-6
Berntsson/Åkesson (Ystad)Johansson/Andersson (Tomelilla)0-6, 1-6
Modin/Bodeborn (Ystad)Haväng/Bernhoff (Ystad)6-4, 3-6, 6-3
Håkansson/Almholt (Ystad)Alfsson/Persson (Tomelilla)6-1, 3-6, 6-1
Andersson/Andersson (Sjöbo)Tuvesson/Kellerman (Skurup)WO - Andersson/Andersson vidare

Resultat omgång 2 - Herrar

HemmalagBortalagResultat
Axelsson/Hansson (Ystad)Hindborg/Wiklund (Ystad)0-6, 0-6
Nilsson/Birgersson (Ystad)Persson/Roxenius (Ystad)7-6, 3-6, 10-8
Bräck/Dahlberg (Ystad)Ryderling/Bjurnemark (Ystad)2-6, 4-6
Emilsson/Eklund (Skurup)Rix/Andersson (Ystad)6-4, 7-5
Ekström/Andersson (Simrishamn) Olsson/Nilsson (Simrishamn)6-4, 4-6, 2-6
Behm/Betsikokos (Ystad)Åkesson/Olofsson (Ystad)1-6, 4-6
Nilsson/Håkansson (Tomelilla)Ipsen/Ipsen (Ystad)6-1, 6-4
Sauer/Falkman (Ystad)McManus/Ganstrand (Ystad)3-6, 3-6
Björkegren/Malmström (Ystad)Österberg/Mårtensson (Ystad)6-0, 1-6, 6-1
Persson/Thomsen (Ystad)Larsson/Af Uhr (Ystad)6-3, 6-0
Laakso/Nilsson (Ystad)Nordahl/Jönsson (Sjöbo)3-6, 6-2, 6-2
Wall/Thun (Ystad)Rodenstam/Tuvesson (Skurup)6-0, 6-0
Wallin/Holm (Ystad)Glimeus/Åkesson (Ystad)6-7, 6-2, 1-6
Nilsson/Lönnborn (Skurup)Nilsson/Nilsson (Sjöbo)6-1, 6-1
Fossen/Andreassen (Ystad)Thell/Ljungkvist (Ystad)7-5, 7-5
Persson/Malmqvist (Ystad)Lantz Mattisson/Andersson (Tomelilla)7-5, 7-6

Resultat Plate - Herrar

HemmalagBortalag 
Karlsson/Lundberg (Ystad)Haväng/Bernhoff (Ystad)1-6, 2-6
Landén/Stålhammar (Ystad)Håkansson/Almholt (Ystad)0-6, 0-6
Kleman/Kleman (Ystad)Rosenberg/Knutsson (Ystad)4-6, 7-6, 6-3
Metso/Persson (Tomelilla)Andersson/Nordahl (Ystad)3-6, 1-6
Alfsson/Persson (Tomelilla)Henricsson/Persson (Ystad)6-3, 7-5
Nilsson/Persson (Sjöbo)Bengtsson/Bengtsson (Ystad)6-0, 6-1
Larsson/Persson (Ystad)Rasmussen/Andersson (Ystad)0-6, 1-6
Christiansen/Werngren (Ystad)Andersson/Stoltz (Ystad)2-6, 1-6
Andersson/Björk Nilsson (Ystad)Nilsson/Thelander (Sjöbo)W.O. - Andersson/Björk Nilsson vidare
Andersson/Andersson (Sjöbo)Nilsson/Klang (Ystad)6-2, 6-1
Hansson/Nilsson (Ystad)Brink/Sjöholm (Tomelilla)6-0, 6-3
Ardin/Moren (Ystad)Johansson/Andersson (Tomelilla)W.O. - Johansson/Andersson vidare
Tuvesson/Kellerman (Skurup)BYE*
Modin/Bodeborn (Ystad)BYE
Berntsson/Åkesson (Ystad)BYE
Andersson/Nebrelius (Ystad)BYE

Resultat Omgång 1 - Herrar

HemmalagBortalagResultat
Lantz Mattisson/Andersson (Tomelilla)Landin/Stålhammar (Ystad)6-0, 6-2
Björkegren/Malmström (Ystad)Andersson/Björk Nilsson (Ystad)6-3, 7-6
Andersson/Stoltz (Ystad)Nilsson/Lönnborn (Skurup)0-6, 3-6
Åkesson/Olofsson (Ystad)Håkansson/Almholt (Ystad)6-4, 6-1
Nilsson/Nilsson (Sjöbo)Johansson/Andersson (Tomelilla)6-1, 6-1
Emilsson/Eklund (Skurup)Andersson/Nebrelius (Ystad)6-2, 7-6
Nordahl/Jönsson (Sjöbo)Christiansen/Werngren (Ystad)6-2, 6-1
Rosenberg/Knutsson (Ystad)Behm/Betsikokos (Ystad)6-4, 1-6, 4-6
Karlsson/Lundberg (Ystad)Bräck/Dahlberg (Ystad)3-6, 0–6
Sauer/Falkman (Ystad)Tuvesson/Kellerman (Skurup)6-2, 6-2
Brink/Sjöholm (Tomelilla)Rodenstam/Tuvesson (Skurup)4-6, 2-6
Nilsson/Håkansson (Tomelilla)Andersson/Nordahl (Ystad)7-6, 7-5
Modin/Bodeborn (Ystad)Persson/Malmqvist (Ystad)7-6, 3-6, 4-6
McManus/ Ganstrand (Ystad)Nilsson/Thelander (Sjöbo)6-0, 6-1
Persson/Thomsen (Ystad)Metso/Persson (Tomelilla)6-2, 6-1
Ipsen/Ipsen (Ystad)Larsson/Persson (Ystad)6-2, 6-3
Tell/Ljungkvist (Ystad)Nilsson/Persson (Sjöbo)7-5, 6-3
Österberg/Mårtensson (Ystad)Nilsson/Klang (Ystad)6-2, 6-4
Larsson/Af Uhr (Ystad)Bengtsson/Bengtsson (Ystad)6-0, 6-3
Wallin/Holm (Ystad)Henricsson/Persson (Ystad)6-0, 6-1
Glimeus/Åkesson (Ystad)Alfsson/Persson (Tomelilla)4-6, 6-1, 6-0
Persson/Roxenius (Ystad)Andersson/Andersson (Sjöbo)6-1, 6-0
Wall/ Thun (Ystad)Rasmussen/Andersson (Ystad)6-1, 7-6
Liden Isaksson/Isaksson (Ystad)Ekström/Andersson (Simrishamn)WO - Ekström/Andersson vidare
Haväng/Bernhoff (Ystad)Laakso/Nilsson (Ystad)4-6, 2-6
Rix/Andersson (Ystad)Kleman/Kleman (Ystad)6-0, 6-1
Berntsson/Åkesson (Ystad)Ryderling/Bjurnemark (Ystad)0-6, 0-6
Ohlsson/Nilsson (Simrishamn)Ardin/Moren (Ystad)6-2, 6-1
Hansson/Nilsson (Ystad)Fossen/Andreassen (Ystad)2-6, 1-6
Nilsson/Birgersson (Ystad)Bye*
Axelsson/Hansson (Ystad)Bye*
Hedin/Lindström (Ystad)Hindborg/Wiklund (Ystad)WO - Hindborg/Wiklund vidare
* Bye betyder att laget är vidare till nästa omgång.