Resultat

Herrar  |  DAMER

Resultat Final - Damer

HemmalagBortalagResultat
Olsson/Persson (Sjöbo)Dahlberg/Axelsson (Ystad)6-2, 6-3

Resultat Semifinaler - Damer

HemmalagBortalagResultat
Jacobson/Håkansson (Ystad)Dahlberg/Axelsson (Ystad)7-5, 1-6, 1-6
Olsson/Persson (Sjöbo)Bernhoff/Nilsson (Ystad)6-2, 6-3

Resultat Final Plate - Damer

HemmalagBortalagResultat
Bräck/Ryderling (Ystad)Åberg/Nilsson (Ystad)7-5, 6-3

Resultat Semifinaler Plate - Damer

HemmalagBortalagResultat
Bräck/Ryderling (Ystad)Modin/Fridh (Ystad)WO - Bräck/Ryderling vidare
Åberg/Nilsson (Ystad)Nilsson/Sjöstedt (Sjöbo)4-6, 7-5, 7-6

Resultat kvartsfinaler - Damer

HemmalagBortalagResultat
Olsson/Persson (Sjöbo)Ovesson Lennartsson /Nilsson (Ystad)
6-1, 6-2
Persson/Gröndahl (Sjöbo)Bernhoff/Nilsson (Ystad)6-7, 6-7
Jacobson/Håkansson (Ystad)Björkegren/Rosefors (Ystad)6-4, 6-2
Svensson/Bolinder (Skurup)Dahlberg/Axelsson (Ystad)

Resultat kvartsfinal Plate - Damer

HemmalagBortalagResultat
Bräck/Rydeling (Ystad)Svensson/Nilsson (Ystad)WO - Bräck/Ryderling vidare

Resultat omgång 2 - Damer

HemmalagBortalagResultat
Björkqvist/Rasmussen (Ystad)Svensson/Bolinder (Skurup)0-6, 3-6
Möller/Rosberg (Ystad)Jacobson/Håkansson (Ystad)4-6, 5-7
Malm/Metso (Simrishamn)Björkegren/Rosefors (Ystad)0-6, 1-6
Rasmusson/Gunnarsson (Skurup)Bernhoff/Nilsson (Ystad)3-6, 0-6
Svensson/Bergkvist (Skurup)Persson/Gröndahl (Sjöbo)6-7, 3-6
Modin/Fridh (Ystad)Ovesson Lennartsson/Nilsson (Ystad)1-6, 0-6
Bräck/Rydeling (Ystad)Olsson/Persson (Sjöbo)2-6, 4-6
Dahlberg/Axelsson (Ystad)Hallin Persson/Johansson (Ystad)WO - Dahlberg/Axelsson vidare

Resultat omgång 1 - Damer

HemmalagBortalagResultat
Björkqvist/Rasmussen (Ystad)Nilsson/Sjöstedt (Sjöbo)6-0, 7-5
Svensson/Nilsson (Ystad)Persson/Gröndahl (Sjöbo)1-6, 0-6
Möller/Rosberg (Ystad)Håkansson/Dalmyr (Ystad)
6-1, 6-1
Hult/Volmer (Sjöbo)Hallin Persson/Johansson5-7, 6-4, 5-7
Olsson/Persson (Sjöbo)Åberg/Nilsson (Ystad)
7-5, 6-0
Svensson/Bergkvist (Skurup)Ekberg/Hugosson (Ystad)6-2, 6-4
Brink/Sjöholm (Tomelilla)Rasmusson/Gunnarsson (Skurup)
0-6, 3-6
Ovesson Lennartsson/Nilsson (Ystad) Bye*
Bräck/Ryderling (Ystad)Bye
Jacobson/Håkansson (Ystad)Bye
Björkegren/Rosefors (Ystad)Bye
Malm/Metso (Simrishamn)Bye
Bernhoff/Nilsson (Ystad)Bye
Dahlberg/Axelsson (Ystad)Bye
Modin/Fridh (Ystad)Bye
Svensson/Bolinder (Skurup) Bye

Resultat Plate omgång 1 - Damer

HemmalagBortalagResultat
Svensson/Nilsson (Ystad)Malm/Metso (Simrishamn)6-2, 6-4
Hult/Volmer (Sjöbo)Bräck/Rydeling (Ystad)0-6, 0-6
Håkansson/Dalmyr (Ystad)Modin/Fridh (Ystad)2-6, 3-6
Ekberg/Hugosson (Ystad)Nilsson/Sjöstedt (Sjöbo)6-3, 5-7, 3-6
Åberg/Nilsson (Ystad)Brink/Sjöholm (Tomelilla)6-1, 6-0
* Bye betyder att laget är vidare till nästa omgång.